Odpowiedzialność społeczna

PAGEN Przyjaciel UNICEF

Przyjaciel UNICEF

Wspólnie z największą organizacją na świecie działającą na rzecz dzieci, wspieramy najmłodszych z najuboższych zakątków świata. Obecnie dzieci na całym świecie stawiają czoła wielu wyzwaniom. Ograniczony dostęp do edukacji, ubóstwo, niedożywienie, nierówności, przedłużające się konflikty czy skutki zmian klimatu, to tylko niektóre z palących problemów dotykających młodych ludzi. UNICEF od ponad 70 lat niesie pomoc dzieciom. Każdego roku organizacja wspiera najmłodszych w około 300 kryzysach.

Komunikując wartości, które są fundamentem działalności firmy PAGEN szczególnie podkreślamy znaczenie poczucia wspólnoty, bezpieczeństwa i więzi rodzinnych. Współpracując z UNICEF Polska, mamy szansę budować lepszy świat, który jest naszym wspólnym domem. Dzięki UNICEF „Dom Dziełem Życia” to „Przyjaźń zmieniająca życie dzieci” na całym świecie.

 

Krewniacy #DoDzieła

W odpowiedzi na apele Narodowego Centrum Krwi oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na terenie naszej firmy zorganizowaliśmy akcję krwiodawstwa, a teraz zachęcamy inne firmy z naszej branży do podjęcia podobnych inicjatyw.

Krew i jej składniki podawane są pacjentom z chorobami nowotworowymi - w trakcie i po chemioterapii, kobietom rodzącym, pacjentom wymagającym zabiegów operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników czy zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach, a także tym, którzy ulegli wypadkowi. Szpitale każdego dnia wykonują setki planowych zabiegów oraz skomplikowanych operacji, które wymagają zabezpieczenia dużych ilości krwi.

Krew to bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium, dlatego zaangażowanie dawców krwi jest niezbędne, aby lekarze mogli walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie akcji, zwłaszcza tym, którzy postanowili szlachetnie podzielić się darem życia.

Krwiodawstwo PAGEN
Nowa Biała

Okna dla pogorzelców z Nowej Białej

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę 19 czerwca po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało ok. 110 osób. Spaleniu uległy także zabudowania gospodarcze. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Z dużym niepokojem i współczuciem przyjmowaliśmy informacje dot. pożaru w Nowej Białej, w pełni solidaryzując się z osobami poszkodowanymi.

Współpracując z Wojewodą Małopolskim i Wójtem Gminy Nowy Targ, przekazujemy w ramach darowizny stolarkę okienną dla najbardziej potrzebujących. Z uwagi na skalę zniszczeń oraz świadomość tego, że udzielone wsparcie nie wyczerpuje potrzeb poszkodowanych, przedstawiamy także preferencyjne warunki realizacji zamówień.

w akcję pomocy koordynowaną przez Salon Firmowy w Nowym Targu, włączyli się także nasi strategiczni partnerzy – firma Winkhaus Polska, producent okuć okiennych, drzwiowych oraz ich zabezpieczeń, a także firma Schüco International Polska Sp. z o.o., producent systemów okiennych, drzwiowych, przesuwnych, fasad oraz systemów zapewniających bezpieczeństwo i ochronę przeciwsłoneczną.

ONKOODPOWIEDZIALNI

W obliczu ograniczeń jakie wywołała pandemia rośnie rola odpowiedzialnych pracodawców, dla których zdrowie pracowników jest kapitałem i którzy są zaangażowani w ochronę oraz promocję zdrowia w miejscu pracy. Zjawiskiem globalnym, o podobnej skali jak pandemia koronawirusa są choroby nowotworowe. Poprzez akcję Onkoodpowiedzialni, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na możliwości związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów. Inicjatywa ukierunkowana jest także na podniesienie świadomości w zakresie nowotworów, propagowanie edukacji onkologicznej, profilaktyki i promocji zdrowia.

Nasze zainteresowanie akcją Onkoodpowiedzialni wzbudziła już jej pierwsza edycja poświęcona nowotworom ginekologicznym - zwłaszcza, że ponad 1/3 naszego zespołu stanowią kobiety. Poprzez udział w tym przedsięwzięciu chcemy stworzyć pracownikom naszej firmy możliwość zadawania pytań i poznania rozwiązań w zakresie profilaktyki onkologicznej i nowoczesnych metod leczenia.

Wiele zależy od nas samych, od naszych odpowiedzialnych postaw wobec własnego zdrowia, aktywności fizycznej, odpowiedniej diety oraz systematycznych badań profilaktycznych. Wyrażamy nadzieję, że współpraca podjęta w ramach akcji Onkoodpowiedzialni będzie trwała i pokaże, że łącząc siły możemy więcej.

PAGEN Onkoodpowiedzialni