Odpowiedzialność społeczna

Przyjaciel UNICEF

Wspólnie z największą organizacją na świecie działającą na rzecz dzieci, wspieramy najmłodszych z najuboższych zakątków świata. Obecnie dzieci na całym świecie stawiają czoła wielu wyzwaniom. Ograniczony dostęp do edukacji, ubóstwo, niedożywienie, nierówności, przedłużające się konflikty czy skutki zmian klimatu, to tylko niektóre z palących problemów dotykających młodych ludzi. UNICEF od ponad 70 lat niesie pomoc dzieciom. Każdego roku organizacja wspiera najmłodszych w około 300 kryzysach.

Komunikując wartości, które są fundamentem działalności firmy PAGEN szczególnie podkreślamy znaczenie poczucia wspólnoty, bezpieczeństwa i więzi rodzinnych. Współpracując z UNICEF Polska, mamy szansę budować lepszy świat, który jest naszym wspólnym domem. Dzięki UNICEF „Dom Dziełem Życia” to „Przyjaźń zmieniająca życie dzieci” na całym świecie.

 

Krewniacy #DoDzieła

W odpowiedzi na apele Narodowego Centrum Krwi oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na terenie naszej firmy organizujemy cyklicznie akcje krwiodawstwa, a także zachęcamy inne firmy z naszej branży do podjęcia podobnych inicjatyw.

Krew i jej składniki podawane są pacjentom z chorobami nowotworowymi - w trakcie i po chemioterapii, kobietom rodzącym, pacjentom wymagającym zabiegów operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników czy zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach, a także tym, którzy ulegli wypadkowi. Szpitale każdego dnia wykonują setki planowych zabiegów oraz skomplikowanych operacji, które wymagają zabezpieczenia dużych ilości krwi.

Krew to bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium, dlatego zaangażowanie dawców krwi jest niezbędne, aby lekarze mogli walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie akcji, zwłaszcza tym, którzy postanowili szlachetnie podzielić się darem życia.

Okna dla pogorzelców z Nowej Białej

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę 19 czerwca po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało ok. 110 osób. Spaleniu uległy także zabudowania gospodarcze. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Z dużym niepokojem i współczuciem przyjmowaliśmy informacje dot. pożaru w Nowej Białej, w pełni solidaryzując się z osobami poszkodowanymi.

Współpracując z Wojewodą Małopolskim i Wójtem Gminy Nowy Targ, przekazujemy w ramach darowizny stolarkę okienną dla najbardziej potrzebujących. Z uwagi na skalę zniszczeń oraz świadomość tego, że udzielone wsparcie nie wyczerpuje potrzeb poszkodowanych, przedstawiamy także preferencyjne warunki realizacji zamówień.

W akcję pomocy koordynowaną przez Salon Firmowy w Nowym Targu, włączyli się także nasi strategiczni partnerzy – firma Winkhaus Polska, producent okuć okiennych, drzwiowych oraz ich zabezpieczeń, a także firma Schüco International Polska Sp. z o.o., producent systemów okiennych, drzwiowych, przesuwnych, fasad oraz systemów zapewniających bezpieczeństwo i ochronę przeciwsłoneczną.

ONKOODPOWIEDZIALNI

Zjawiskiem globalnym, o podobnej skali jak pandemia koronawirusa są choroby nowotworowe. Poprzez akcję Onkoodpowiedzialni, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na możliwości związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów. Inicjatywa ukierunkowana jest także na podniesienie świadomości w zakresie nowotworów, propagowanie edukacji onkologicznej, profilaktyki i promocji zdrowia.

Nasze zainteresowanie akcją Onkoodpowiedzialni wzbudziła już jej pierwsza edycja poświęcona nowotworom ginekologicznym - zwłaszcza, że ponad 1/3 naszego zespołu stanowią kobiety. Poprzez udział w tym przedsięwzięciu chcemy stworzyć pracownikom naszej firmy możliwość zadawania pytań i poznania rozwiązań w zakresie profilaktyki onkologicznej i nowoczesnych metod leczenia.

Wiele zależy od nas samych, od naszych odpowiedzialnych postaw wobec własnego zdrowia, aktywności fizycznej, odpowiedniej diety oraz systematycznych badań profilaktycznych. Wyrażamy nadzieję, że współpraca podjęta w ramach akcji Onkoodpowiedzialni będzie trwała i pokaże, że łącząc siły możemy więcej.

Gramy z WOŚP!

30 stycznia 2022 roku odbył się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra grała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym szczytnym celu z Orkiestrą zagrała także nasza firma, która organizując wewnętrzną aukcję, prowadzoną przez Mariusza Kałamagę zebrała łącznie blisko 12 000 złotych!

Na licytację wystawiono m.in. przedmioty przyniesione przez pracowników firmy, różnego rodzaju atrakcje, a nawet osobiste zaangażowanie członków zespołu w postaci m.in. kursu języka francuskiego, rozliczenia PIT za 2021 rok, własnoręcznie wykonanego przez szefa produkcji stolika kawowego, czy też kawy podawanej codziennie rano przez uśmiechniętą Panią Sekretarkę.

Największym zainteresowaniem podczas wydarzenia, cieszyła się finałowa aukcja, w ramach której wszyscy obecni i uczestnicy on-line mogli wspólnie wylicytować czas pracy Prezesa Zarządu na produkcji. Aukcja zakończyła się sukcesem i wkrótce Dominik Chamioło – Prezes Zarządu PAGEN Sp. z o.o., wzmocni na pół dnia szeregi zespołu produkcyjnego.To nasz pierwszy występ z tą największą orkiestrą gorących serc - jesteśmy przekonani, że nie ostatni.

Wspieramy Fundację Rak`n`Roll. Wygraj Życie!

Za nami premiera książki „50 Osobistości Biznesu. Pomagamy”, przygotowanej przez Redakcję Magazynu Businesswoman&life na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie! Wśród znakomitych bohaterów książki, z której dochód został przeznaczony na rzecz Fundacji, znalazła się Anita Wierciak-Kaperek, Dyrektor ds. Sprzedaży firmy PAGEN.

To już druga edycja książki „50 Osobistości Biznesu. Pomagamy” na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Ta publikacja to zbiór niezwykłych bohaterów, znanych osobistości, unikalnych wywiadów oraz pełnych inspiracji historii i chwil refleksji. Obok Anity Wierciak-Kaperek, Dyrektora ds. Sprzedaży firmy PAGEN, na kartach książki znalazły się sylwetki przedstawicieli m.in. takich marek jak Allegro, ANWIL, Microsoft, Nokia, Nordglass - AGC Automotive Replacement Glass, Renault Retail Group.

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji. Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce i zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej. Dzisiaj Rak’n’Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim, działając na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień.