Wnętrza z dużymi przeszkleniami - jak je zaaranżować?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób budując swój wymarzony dom stawia na duże przeszklenia, które dają wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Jak się jednak okazuje aranżacja takich wnętrz to ogromne wyzwanie, gdyż wielkogabarytowe przeszklenia same w sobie stanowią wyjątkową dekorację.

Warto przy tym pamiętać, że pomieszczenia z dużymi przeszkleniami powinny być funkcjonalne i zapewniać prywatność. Nie powinno się więc w nich umieszczać zbyt wielu elementów ozdobnych, stawiając na minimalizm i spójność. Duże przeszklenia powiększają otaczającą nas przestrzeń mieszkalną oraz zapewniają dostęp do ogromnej ilości dziennego światła, które dla naszego organizmu jest bardzo ważne, o czym szczególnie należy pamiętać przy jego meblowaniu.

Przeszklenie wielkogabarytowe okna aluminiowe PAGEN


Umeblowanie takiego wnętrza stanowi istotne wyzwanie. Należy pamiętać, aby przy rozmieszczaniu mebli nie zasłaniać przeszkleń, a jeżeli są one ruchome – umożliwić manewrowanie nimi. Sofy, krzesła oraz inne miejsca, w których spędzamy największą część dnia powinny być umieszczone w takim miejscu, aby słońce nie przeszkadzało w wykonywaniu czynności takich jak czytanie czy oglądanie telewizji.

Przeszklenie wielkogabarytowe okna aluminiowe PAGEN

 

Okna aluminiowe PAGENIstnieje kilka powszechnie znanych sposobów, które sprawią, że każdy dom, niezależenie od stylu w jakim został urządzony stanie się bardziej przytulny. Pomieszczenie będzie bardziej klimatyczne, kiedy wzbogacimy go o kolorowy dywan, poduszki czy też interesujące lampy.

Bardzo ważną rolę odrywają kolory ścian. Wybierając je – stawiajmy przede wszystkim na ciepłą paletę barw – nawet jeśli decydujemy się na minimalizm (Tak – szarość też ma swoje ciepłe odcienie). Nie bójmy się własnych akcentów – to w końcu Wasze wnętrze!

W przypadku dużych przeszkleń warto pamiętać o roletach, które pozwolą na maksymalne zachowanie prywatności w domu. Świetnie sprawdzą się one też w upalne dni, gdy słońce nadmiernie będzie nagrzewało pomieszczenie.

Okna aluminiowe PAGEN