Kariera
Logo UE

Integro

Rolety zewnętrzne INTEGRO SP-E SYSTEM

Funkcjonalność

System podtynkowy INTEGRO przeznaczony jest do stosowania w nowowznoszonych budynkach. Umożliwia on zastosowanie optymalnych rozwiązań architektom i projektantom. Stosowanie systemu w obiektach istniejących możliwe jest po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Jednym z rozwiązań jest możliwość zastosowania moskitiery, zabudowanej w skrzynce roletowej (system Moskito). Zintegrowany system zapewnia niezależną pracę rolety i siatki przeciwinsektowej.

Budowa

Profile roletowe wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, pokrytej dwuwarstwową powłoką lakierniczą w systemie PUR-PA, charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej, profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Skrzynka rolety wbudowana pod nadproże stanowi wraz z elewacją budynku integralną jej część. Czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk, klinkier), dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady. Elementy systemu INTEGRO nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. W systemie tym rolety wykonuje się tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej).

Komfort obsługi

Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.

Walory użytkowe

Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie, pozwalając w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą, a latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń. Połączenie z system Moskito zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami i owadami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.

Certyfikaty

Elementy do produkcji rolet systemu Aluprof posiadają certyfikaty zgodności z odpowiednimi aprobatami technicznymi, dopuszczającymi je do powszechnego stosowania w budownictwie.

silnik altus 40 rts

 • Zintegrowany sterownik radiowy.
 • Napęd uniwersalny do automatyzacji produktów małogabarytowych.
 • Opcja wstępnego zaprogramowania pozycji komfortowej „my”

silnik Oximo WT

 • Zaprojektowany do rolet wszystkich typów
 • Automatyczne zapamiętanie ustawień podnoszenia i opuszczania w celu precyzyjnego otwarcia i zamknięcia rolet za każdym razem.
 • Automatyczne zatrzymanie rolety po napotkaniu przeszkody.
 • Roleta nie jest przeciążana w przypadku zablokowania. Produkt dostępny w wersji RTS i io-homecontrol®.

pilot naścienny Chronis RTS

 • Programowalny sterownik naścienny.
 • Funkcja sterowania pojedynczą osłoną lub grupami osłon.
 • 5 trybów programowania: tygodniowy, 2 funkcje „Cosmic” (otwieranie/zamykanie osłony według wschodu i zachodu słońca) i dowolny (symulacja obecności w domu).

wyłącznik Chronis Uno WT

 • Programowalny sterownik naścienny.
 • Funkcja sterowania pojedynczą osłoną.
 • 5 trybów programowania: tygodniowy, 2 funkcje „Cosmic” (otwieranie/zamykanie osłony według wschodu i zachodu słońca), dowolny (symulacja obecności w domu) i OFF (tymczasowa dezaktywacja programu).

Silniki DELUX

Napędy serii DELUX pracujące na częstotliwości 868 MHz obsługiwane są za pomocą nadajników dwóch systemów sterowania: INTRONIC oraz IVEO. Są one wyposażone w bardzo czuły mechanizm przeciążeniowy wykrywający napotkane przeszkody oraz posiadają funkcję cofnięcia się pancerza po jej napotkaniu.

 • Intuicyjny sposób programowania automatycznego rolety
 • Automatyczne wykrywanie kierunków ruchu (góra-dół) podczas programowania napędu
 • Brak konieczności używania wieszaków blokady
 • Łatwość montażu i demontażu silnika przy pomocy szybkozłącza

 

Silniki PORTOS

Napędy serii PORTOS oraz PORTOS-R to jednofazowe, asynchroniczne silniki sterowane napięciem 230V 50 Hz. Wyposażone są w tzw. „mechaniczny układ krańcowy” co oznacza iż regulacja miejsc zatrzymania silnika zamontowanego w rolecie wykonywana jest ręcznie (za pomocą klucza regulacyjnego) przy głowicy napędu. Silniki dostępne są z adaptacją na rurę oktagonalną o średnicy odpowiednio 40, 60 oraz 70 mm. Ze względu na sposób sterowania, napędy portos dzielimy na:

 • Silniki przewodowe – PORTOS
 • Silniki radiowe – PORTOS-R
 • Silnik z mechanizmem awaryjnego podnoszenia – typ NHK

 

System sterowania radiowego PORTOS-R oparty jest na urządzeniach naściennych jak i pilotach przenośnych pracujących na częstotliwości 433 MHz ( kod stały ). Oferuje możliwość zdalnego sterowania osłonami z dowolnego miejsca w budynku za pomocą dowolnego nadajnika z systemu sterowania PORTOS-R. W systemie tym występują urządzenia do sterowania czasowego które umożliwiają ustawienie automatycznych godzin podnoszenia oraz opuszczania osłon w skali tygodnia.

 

Silniki SOMFY

Jesteśmy dystrybutorem napędów firmy SOMFY.
Posiadamy status SOMFY EXPERT nadawany przez SOMFY firmom, które odbyły stosowne szkolenia oraz posiadają odpowiedni poziom wiedzy na temat produktów firmy.
Szczegółowe informacje dotyczące silników SOMFY znależć można na stronie https://www.somfy.pl/

Kolorystyka
Beżowy pancerz Beżowy pancerz
Biały pancerz Biały pancerz
Biel kremowa pancerz Biel kremowa pancerz
Bordowy pancerz Bordowy pancerz
Brąz pancerz Brąz pancerz
Ciemne drewno pancerz Ciemne drewno pancerz
Ciemny Beż pancerz Ciemny Beż pancerz
Ciemny brąz pancerz Ciemny brąz pancerz
Czarny pancerz Czarny pancerz
Czerwony pancerz Czerwony pancerz
Jasne drewno pancerz Jasne drewno pancerz
Jasnoszary pancerz Jasnoszary pancerz
Kość słoniowa pancerz Kość słoniowa pancerz
Mahoń pancerz Mahoń pancerz
Niebieski kobalt pancerz Niebieski kobalt pancerz
Niebieski pancerz Niebieski pancerz
Orzech pancerz Orzech pancerz
Srebrny pancerz Srebrny pancerz
Szary pancerz Szary pancerz
Szary antracyt pancerz Szary antracyt pancerz

Aplikacja WINKHAUS

Pobierz aplikację

 • AppStore
 • GooglePlay

Aplikacja Winkhaus przybliża nowy sposób energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia, stworzony przez konstruktorów tej firmy. Zawiera symulację wymiany powietrza dla okna uchylonego oraz nowego sposobu wietrzenia, opartą na wynikach badań laboratoryjnych. Posiadaczom okien z nową funkcją energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia umożliwia wyliczenie czasu koniecznego do prawidłowego wywietrzenia pomieszczeń, a także powiadamia, że czas wietrzenia się skończył.